MEDYCYNA ESTETYCZNA, LARYNGOLOG, KARDIOLOG

45-525 Opole, ul. Strzelecka 3
Rejestracja: tel. 608 57 66 99

Klinika Medest jest nowoczesną kliniką mającą siedzibę w Opolu, oferującą szeroki zakres usług w dziedzinie laryngologii, kardiologii oraz medycyny estetycznej.

Szanowni Pacjenci,

W związku z szerzeniem się pandemii koronavirusa SARS-CoV-2 i troską o naszych pacjentów i ich najbliższych podjęliśmy decyzję o wstrzymaniu działalności Kliniki Medest do odwołania.

Wszyscy pacjenci oczekujący na konsultacje lub zabiegi, które miały się odbyć w nadchodzącym czasie będą przesunięte na bezpieczniejszy czas.

 Wszystkim życzymy zdrowia i apelujemy o szczególną ostrożność. Weźmy sobie do serca nakaz zostania w domu, pomyślmy o sobie i swoich najbliższych, wychodząc zaś pamiętajmy o najważniejszych zasadach :

  • omijajmy transport publiczny,
  • nie chodźmy co chwilę do sklepów- jeśli przez tydzień lub dwa nie zjemy swieżych warzyw lub ulubionego smakołyku nic naprawdę się nie stanie, pieczywa możemy tez kupić więcej i zamrozić),
  • jeśli już musimy wyjść na zakupy wybierajmy sklepy małe lub ze sprzedażą na zewnątrz, załóżmy maski i rękawiczki, zachowajmy co najmniej 2 m odległości od innych, wychodząc ze sklepu wyrzućmy rękawiczki i zdezynfekujmy ręce,
  • po powrocie do domu z pracy, z zakupów umyjmy ręce lub jeszcze lepiej weźmy prysznic,
  • po rozpakowaniu zakupów ponownie pamiętajmy o umyciu rąk ( na kartonach koronawirus może przeżyć około doby, na niektórych plastikach 3 doby , a nawet najświeższe informacje mówią o kilkunastu dobach! ),
  • nie narażajmy innych, którzy muszą pracować ( kierowcy autobusów, służba zdrowia, urzędy, banki itd) na ryzyko zakażenia z błahych powodów  -spotykajmy się tylko na skypie lub ograniczmy kontakt do rozmowy telefonicznej,
  • nie ukrywajmy naszych nawet błahych objawów i możliwości zarażenia się za granica lub kontaktu  z osoba która stamtąd wróciła- jest to bardzo dziecinne zachowanie, które naraża innych na ciężką chorobę i szerzenie się epidemii- pozostańmy wtedy na 14-dniowej izolacji , a jeśli wystąpią objawy zakażenia zgłośmy się  telefonicznie do odpowiednich służb medycznych:

Pamiętajmy ze nieprawdą jest że chorują tylko ludzie starsi i schorowani. Nawet u młodych ludzi potrafi w kilka dni dojść do bardzo ciężkiego rozwoju choroby  i powikłań wymagających podania tlenu lub leczenia na Oddziale Intensywnej Terapii.